24 maja instruktorzy naszej chorągwi, którzy podczas tegorocznych wakacji będą zajmowali się organizacją obozów, uczestniczyli w kompleksowym szkoleniu przygotowującym ich do tej roli.

Dowiedzieli się podczas niego m.in.:

– jak planować i rozliczać finanse obozu,

– w jaki sposób realizować politykę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,

– dlaczego wsparcie psychologiczne uczestników oraz kadry jest aż tak ważne,

– jak poprawnie zgłosić wypoczynek oraz przygotować jego dokumentację,

– jakie są wymogi dot. bezpieczeństwa na obozie pod namiotami – zajęcia przeprowadzone przez Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu,

– jak zapobiegać i radzić sobie z używkami wśród młodzieży – zajęcia przeprowadzone przez Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy.

Już nie możemy doczekać się tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej – w końcu mamy pewność, że z tak dobrze przygotowaną kadrą będzie to wspaniała przygoda dla tysięcy zuchów i harcerzy!

Szkolenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Fot. ZHP | Maja Kloskowska