24 maja instruktorzy naszej chorągwi, którzy podczas tegorocznych wakacji będą zajmowali się organizacją obozów, uczestniczyli w kompleksowym szkoleniu przygotowującym ich do tej roli.
Dowiedzieli się podczas niego m.in.:
– jak planować i rozliczać finanse obozu,
– w jaki sposób realizować politykę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,
– dlaczego wsparcie psychologiczne uczestników oraz kadry jest aż tak ważne,
– jak poprawnie zgłosić wypoczynek oraz przygotować jego dokumentację,
– jakie są wymogi dot. bezpieczeństwa na obozie pod namiotami – zajęcia przeprowadzone przez Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu,
– jak zapobiegać i radzić sobie z używkami wśród młodzieży – zajęcia przeprowadzone przez Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy.
Już nie możemy doczekać się tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej – w końcu mamy pewność, że z tak dobrze przygotowaną kadrą będzie to wspaniała przygoda dla tysięcy zuchów i harcerzy!
Szkolenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Fot. ZHP | Maja Kloskowska








