Życzenia od komendy chorągwi

Życzenia od komendy chorągwi

Druhny i Druhowie,

na ten świąteczny czas chcemy Wam złożyć najszczersze życzenia wesołych Świąt. Żeby tegoroczne Boże Narodzenie naprawdę było czasem, w którym uda Wam się odpocząć od codziennej bieganiny i byście mogli je spędzić w wesołej atmosferze szczerych rozmów w przyjacielskim i rodzinnym gronie.

W trakcie kończącego się roku każdy z nas nie raz miał swoje wzloty i upadki, ale wierzymy, że wszystkie te niełatwe sprawy pomogły Wam i nam się rozwinąć oraz jeszcze bardziej dostrzec znaczenie harcerskiej idei braterstwa. Trudności są solą życia, jak powiedział Robert Baden-Powell. To one nadają smak naszej codziennej służbie. Święta i koniec roku to również czas podsumowań – mamy nadzieję, że uda Wam się na moment zatrzymać i docenić to, co Wam się udało oraz właśnie to, czego jeszcze zrealizować się nie udało.

To był wyjątkowy rok, Rok Harcerstwa ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rok Harcerstwa Kujaw i Pomorza ogłoszony przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Rok intensywny, jednak dający ogromną ilość wspaniałych wspomnień i poczucia, że staramy się zostawiać świat trochę lepszym, niż go zastaliśmy.

A na nowy, 2019 rok życzymy Wam dużo uśmiechu i cierpliwości oraz siły do realizowania marzeń, zarówno tych instruktorskich, harcerskich, jak i prywatnych.

Komenda Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP:

• hm. Jerzy Gębara
    • hm. Beata Bardzińska