Sprawdź, co na Ciebie czeka!

XXIII Patronalne Dni Skupienia

UDOSTĘPNIJ
/
140
XXIII Patronalne Dni Skupienia

8 czerwca  2019 r. w Skulsku odbyły się zorganizowane przez Wspólnotę Seniorów ZHP im. ks. hm. Antoniego Bogdańskiego XXIII Patronalne Dni Skupienia, podczas których odsłoniętych zostało w Mauzoleum Pamięci Harcerstwa 35 tabliczek epitafijnych upamiętniających działalność zmarłych harcerzy i harcerek.

Wśród nich są tabliczki poświęcone pięciorgu instruktorów naszej chorągwi: hm. Irenie Gnap (Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto), hm. Mieczysławowi Hojanowi (Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto i Komenda Chorągwi), hm. Januszowi Szopie (Komenda Chorągwi), hm. Stefanowi Benedictowi i hm. Rozalii Zielińskiej (Hufiec ZHP Toruń). Seniorki z bydgoskiego Instruktorskiego Kręgu Seniorek „Wędrowniczki po Zachodnim Stoku” złożyły w mauzoleum urnę z ziemią z mogił harcerek rozstrzelanych w 1939 roku w Tryszczynie k. Bydgoszczy. W tej podniosłej uroczystości udział wzięli przedstawiciele kręgów seniora z chorągwi Wielkopolskiej i Kujawsko-Pomorskiej oraz przedstawiciele rodzin osób, które upamiętniono.

fot. Barbara Małecka
tekst: Barbara Małecka

%d bloggers like this: