Warsztaty programowo-zagraniczne “Horyzont”

21-22.04.2018 r.
Warsztaty programowo-zagraniczne “Horyzont”

Serdecznie zapraszamy na warsztaty programowo-zagraniczne „HORYZONT” organizowane w ramach Wiosennej Akcji Szkoleniowej Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

Warsztaty będą kombinacją warsztatów programowych oraz warsztatów dotyczących współpracy zagranicznej.

Zapraszamy programowców i instruktorów odpowiedzialnych za współpracę zagraniczną w hufcach, kandydatów na te funkcje, członków zespołów programowych i zagranicznych, ale także wszystkie inne osoby, które chcą poszerzyć swój instruktorski warsztat o tematykę współpracy zagranicznej i zagadnienia programowe.

Termin: 21-22.04.2018 r.
Miejsce: Osielsko k. Bydgoszczy
Koszt: 55 zł

Warunki uczestnictwa:
– instruktorzy lub osoby z otwartą próbą instruktorską z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP,
– stopień instruktorski minimum przewodniczka/przewodnik bądź otwarta próba instruktorska,
– opłacone składki członkowskie ZHP,
– wypełnienie ankiety aplikacyjnej do dnia 9.04.2018 r. i po otrzymaniu potwierdzenia zakwalifikowania wpłacenie składki zadaniowej do dnia 13.04.2018 r.

W programie warsztatów między innymi:

• Współpraca zagraniczna – co to takiego?
  • Zasady współpracy zagranicznej ZHP
  • Formy współpracy międzynarodowej, wykorzystywanie wymiaru międzynarodowego skautingu w całorocznej pracy jednostek harcerskich
  • Światowy skauting: światowe organizacje skautowe, WOSM, WAGGGS, organizacje skautowe w innych krajach
  • Programy globalne w skautingu i propozycje programowe dot. tematyki zagranicznej
  • Jak pracować z propozycjami programowymi?
  • Jak wspierać drużynowych w zakresie programowym?
  • Programowiec – kto to i komu jest potrzebny?

Świadczenia organizatorów:
– nocleg w szkole w warunkach turystycznych
– obiad w sobotę
– wrzątek do pozostałych posiłków
– zaopatrzenie na przerwy kawowe
– materiały programowe.

Zainteresowane osoby zachęcamy do wypełnienie ankiety aplikacyjnej do dnia 9.04.2018 r. do godziny 23.59. Ankietę znaleźć możecie pod poniższym linkiem:

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania warsztatów w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby uczestników.

Po otrzymaniu potwierdzenia zakwalifikowania na warsztaty należy dokonać przelewu do 13.04.2018 r. Wpłat składki zadaniowej w wysokości 55 zł prosimy dokonywać używając poniższych danych:

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP
ul. Dworcowa 56, Bydgoszcz
PKO BP 20 1440 1215 0000 0000 0989 9405
tytułem: składka zadaniowa warsztaty programowo-zagraniczne, imię i nazwisko.

W terminie do 19.03.2018 r. należy przesłać również zgodę komendanta hufca na uczestnictwo w warsztatach na adres monika.gradecka@zhp.net.pl.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail:
kursy.kuj-pom@zhp.net.pl lub do Moniki Grądeckiej – monika.gradecka@zhp.net.pl.
tel. 514 514 993

Serdecznie zapraszamy,

hm. Beata Bardzińska
zastępczyni komendanta chorągwi ds. programu,