Unitas Durat dla naszej chorągwi

, /

Dziś, 28 sierpnia 2018 roku w Toruniu, przed Urzędem Marszałkowskim odbyła się ceremonia wręczenia medali Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis dla blisko sześdźcięciu organizacji, w tym Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

Medale zostały wręczone przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego w uznaniu zasług na rzecz budowania polskiej suwerenności i demokracji. Wśród uhonorowanych instytucji  znalazły się także związki i organizacje związane z okresem walki w PRL-u, związki kombatanckie oraz parafie i sanktuaria.

Odznaczenie w imieniu harcerzy i harcerek Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP odebrał komendant chorągwi hm. Jerzy Gębara oraz skarbniczka chorągwi hm. Beata Bardzińska.

fot. Łukasz Piecyk

Była to też okazja do zbierania podpisów pod deklaracją mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r.

źródło: https://kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33068-unitas-durat-w-rocznice-sierpnia