Stulecie wędrownictwa na Rover100

Stulecie wędrownictwa na Rover100

Zachęcamy do wzięcia udziału w Rover 100, który organizują portugalskie organizacje skautowe dla upamiętnienia stulecia ruchu wędrowniczego.

Rover100 w Portugalii

Portugalskie organizacje skautowe Corpo Nacional de Escutas (CNE) i Associação de Escoteiros de Portugal (AEP) organizują przedsięwzięcie pod nazwą Rover 100 dla upamiętnienia stulecia ruchu wędrowniczego. W „zlocie” będzie uczestniczyć 1500 wędrowników z Portugalii i 50 wędrowników z innych krajów europejskich.

Rover 100 odbędzie się w dniach 10-17 sierpnia 2019 r. w pobliżu Aveiro, w odległości ok. 200 km od Lizbony i 75 km od Porto.

ROVER 100

Jest to oferta dla osób, które w dniu rozpoczęcia Rover 100 będą pełnoletnie.

Osoby w wieku 18-22 lata mogą być uczestnikami.

Kadra zlotu to osoby od 22 lat wzwyż.

Wpisowe wynosi 150 EUR.

Konieczne jest dobre posługiwanie się językiem angielskim.

Indywidualna(!) rejestracja trwa od 1 stycznia do 30 kwietnia 2019.

Aby się zarejestrować, należy:

1. Napisać e-maila na zagranica.kp@zhp.net.pl wyrażając chęć wzięcia udziału w wydarzeniu Rover 100, przesyłając zgodę komendanta hufca.
2. Uzupełnić ankietę w celu uzyskania opinii pełnomocnika ds. zagranicznych (link otrzymacie e-mailem).
3. Po otrzymaniu opinii pełnomocnika ds. zagranicznych należy wysłać zgłoszenie (wraz z opinią pełnomocnika i zgodą komendanta hufca) na adres Wydziału Zagranicznego GK ZHP: wza@zhp.pl. Wydział Zagraniczny GK po otrzymaniu zgłoszenia będzie wystawiać list potwierdzający członkostwo w ZHP, które jest wymagane przez organizatorów.

O zakwalifikowaniu na wydarzenie Rover100 należy poinformować pełnomocnika ds. zagranicznych, wysyłając e-maila na adres: zagranica.kp@zhp.net.pl.

Prosimy o nieczekanie z wnioskiem do ostatniej chwili.

Zachęcamy! Spędźcie lato w Aveiro!