Sprawdź, co na Ciebie czeka!

Spotkanie harcerzy z prezydentem Andrzejem Dudą w Brusach

UDOSTĘPNIJ
/
620
Spotkanie harcerzy z prezydentem Andrzejem Dudą w Brusach

21 marca 2018 r. w Brusach z Prezydentem RP Andrzejem Dudą spotkali się wszyscy ci, którzy pomagali ofiarom zeszłorocznych sierpniowych nawałnic na terenie całego naszego województwa – strażacy, leśnicy, siostry zakonne, a także… oczywiście HARCERZE! W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele naszej chorągwi z hufców Koronowo, Tuchola, Chojnice, Brodnica, Golub-Dobrzyń i Powiatu Włocławskiego, z komendantem chorągwi hm. Jerzym Gębarą na czele.

Podczas wizyty Pan Prezydent odwiedził okoliczne Brusom tereny zniszczone przez sierpniową nawałnicę – przy okazji wspominania tej klęski żywiołowej i pomocy, jakiej harcerz udzielili poszkodowanym w nawałnicy, Andrzej Duda wspominał czasy, gdy sam był harcerzem i przyjeżdżał w te okolice na obozy ze swoją drużyną. Prezydent wyraził swoją ogromną wdzięczność i podziw dla harcerzy za ich służbę w tamtych czasie i chętnie rozmawiał ze wszystkimi jednostkami i ich przedstawicielami oraz robił sobie z nimi zdjęcia.

Phm. Przemysław Singer, którego udział w działaniach na rzecz pomocy poszkodowanym w nawałnicy był wyjątkowo znaczący, przypiął prezydentowi pamiątkową przypinkę “Pomocni w Potrzebie” oraz wręczył mu album stworzony specjalnie, aby upamiętnić tamto wydarzenie.

 

Zdjęcie użytkownika Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP im. Mikołaja Kopernika.
fot. Ewelina Drzycimska, Daria Domek

%d bloggers like this: