Golub-Dobrzyń z nową służbą – i z grantem

Golub-Dobrzyń z nową służbą – i z grantem

Hufiec ZHP  Golub-Dobrzyń jako jedyna organizacja z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymał grant Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu „Na 100 lat Niepodległa”. Tamtejsi harcerze zorganizują jesienią cykl warsztatów w szkołach swojego powiatu oraz grę miejską poświęconą rocznicy odzyskania niepodległości.

Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Fundacja BGK  ogłosiła konkurs grantowy dla dzieci i młodzieży. Program będzie realizowany w postaci zajęć, warsztatów, imprez jednorazowych lub cyklicznych o charakterze patriotycznym. Do konkursu mogły przystąpić: organizacje pozarządowe, ośrodki kultury sportu i rekreacji, biblioteki publiczne, jednostki samorządu terytorialnego samodzielnie bądź we współpracy z podmiotami im podległymi – wśród uczestników nie mogło więc również zabraknąć harcerzy!

W całej chorągwi tylko Hufiec Golub-Dobrzyń otrzymał wsparcie na projekt pod nazwą „ZHP – rówieśnik Niepodległej”.

– Nasz projekt składa się z cyklu zajęć, które zwiększą wiedzę harcerzy i uczniów na temat historii Polski w ciągu ostatnich 100 lat – opowiada Szymon Wiśniewski, komendant hufca. – Oprócz cyklu warsztatów chcemy przeprowadzić historyczną grę miejską oraz kontynuować działanie harcerskiej grupy rekonstrukcji historycznej, która działa przy naszym hufcu. W projekcie przewidujemy udział harcerzy seniorów, którzy na przestrzeni ostatnich 100 lat działali w ZHP na naszym terenie. W zajęcia chcemy także zaangażować rodziców, dziadków harcerzy, którzy działali w młodości w ZHP.

Harcerze zajęcia chcą przeprowadzić w szkołach w nie tylko w swoim mieście, ale i w Radominie, Gałczewie oraz Nowej Wsi. To nie pierwsze tego typu warsztaty, które przeprowadzą – kilka lat temu pozyskali dotację na podobne zajęcia z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Brawo Golub-Dobrzyń! Gratulujemy kolejnej inicjatywy i życzymy powodzenia w realizowaniu waszej służby.