Poznaliśmy Niezwyczajnych chorągwi

Poznaliśmy Niezwyczajnych chorągwi

Wczoraj (19.12.2017 r.) odbyła się gala, na której podsumowany został chorągwiany plebiscyt “Niezwyczajni”. Instruktorzy nominowani byli w czterech kategoriach: drużynowy, praca z kadrą, aktywność obywatelska i efektywne zarządzanie.

W gali brał udział m.in. wojewoda kujawsko-pomorski, Mikołaj Bogdanowicz, dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy, a niezapomnianych doznań muzycznych dostarczył wszystkim Zespół Pieśni i Tańca “Płomienie”. Hufce ZHP Koronowo, Tuchola, Pałuki, Brodnica, Golub-Dobrzyń, Jabłonowo Pomorskie, Rypin, Powiatu Włocławskiego, Toruń oraz Chojnice otrzymały podziękowania za swoją służbę na rzecz strat po sierpniowej nawałnicy. Przyznana została również nagroda specjalna dla phm. Przemysława Singera, gdyż, jak powiedział  komendant chorągwi: to druh Przemek był pierwszym w niesieniu pomocy ofiarom tragedii w Suszku. Wręczone zostały również krzyże za zasługi dla Związku Harcerstwa Polskiego, a dla młodszych – nagrody za piękne harcerskie choinki i grę miejską.

A oto tegoroczni “Niezwyczajni” Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP w poszczególnych kategoriach:

Drużynowy – pwd. Liliana Bińkowska

Praca z kadrą – phm. Joanna Morawska

Aktywność obywatelska – pwd. Piotr Jankowski

Efektywne zarządzanie – hm. Beata Kobus

Podczas gali swoją premierę miało również nowe logo i strona internetowa chorągwi, za które odpowiedzialny jest Zespół Komunikacji i Promocji Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

Całą uroczystość poprowadzili: hm. Dominika Brożekhm. Wojciech Chwil