Mistrzostwa Pływackie

To już XXIX Mistrzostwa Pływackie ZHP oraz XXVIII Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP! Już 27 kwietnia 2019 roku wszyscy chętni do rywalizacji w wodzie spotkają się w Bydgoszczy, gdzie w ramach chorągwianego złazu, wezmą udział w mistrzostwach. Celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, popularyzacja pływania, wyłonienie najlepszych pływaków wśród harcerzy i zuchów, realizacja zadań sprawności pływackich, kultywowanie tradycji marinistycznych.

Przydatne informacje

a więcej znajdziecie w regulaminie

Basen „Perła” przy Zespole Szkół nr 19

Grzymały Siedleckiego 11, 85-868 Bydgoszcz tel. 52-371-13-26,

Z dworca PKP autobus nr 79 do przystanku ul. Wojska Polskiego-Kładka;

Z dworca PKS dojazd tramwajem nr 8 lub 4 do przystanku Rondo Toruńskie (TESCO), skąd dojście pod górę schodami lub Jarem Czynu Społecznego.

Prawo startu mają członkowie ZHP startujących w kategoriach:

– Zuchy                                  7-10 lat           rocznik           2009-2012

– Harcerze                  11-13 lat         rocznik           2006-2008

– Harcerze starsi        14-16 lat        rocznik           2003-2005

– Wędrownicy                       17-25 lat         rocznik           1994-2002

– Instruktorzy – wymagany stopień instruktorski lub otwarta próba przewodnikowska.

• Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych
    i sztafecie w swojej kategorii wiekowej.
  • Drużyny przybywają na mistrzostwa z pełnoletnim opiekunem.
  • W uroczystym otwarciu i zakończeniu mistrzostw zawodnicy występują w strojach organizacyjnych (mundurach harcerskich).
  • Zawodnicy muszą być wyposażeni w czepki, stroje kąpielowe, ręczniki
    i klapki.

Zawody przeprowadzane będą seriami na czas.

• STYL GRZBIETOWY: pokonanie dystansu na plecach oraz dotknięcie ściany basenu przy nawrocie i zakończeniu najbardziej wysuniętą częścią ciała.

• STYL KLASYCZNY: „żabką”, pływanie na klatce piersiowej oraz dotknięcie ręką ściany basenu przy nawrocie i zakończeniu.

• STYL DOWOLNY: przepłynięcie w dowolny sposób dystansu na nawrocie
    i zakończeniu wyścigu poprzez fizyczny kontakt ze ścianą basenu.

• START: na długi gwizdek głównego sędziego. Zawodnicy, wchodzą na słupek
    i stają w dowolnym miejscu. Na komendę startera przyjmują natychmiast pozycję startową i na gwizdek następuje start. Dopuszcza się do jednego przedwczesnego startu, drugi dyskwalifikuje zawodnika z danej konkurencji.

PROGRAM ZAWODÓW:

27.04.2019 r. – sobota

od               8.00    czynne biuro zawodów

8.50    odprawa kierowników ekip

9.30    uroczyste otwarcie

9.40    rozgrzewka zuchów i harcerzy

10.00     rozgrzewka harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów

10.30    konkurencje na basenie

14.00    zakończenie pływania

od              13.00    posiłek

W GODZINACH 10.00-14.00 RÓWNOLEGLE Z ZAWODAMI W FORMULE OTWARTEJ TRWAĆ BĘDĄ WARSZTATY MARYNISTYCZNE DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH.

14.30    wręczenie medali, dyplomów i nagród TYLKO w konkurencjach          Mistrzostw Pływackich ZHP

15.30 zakończenie zawodów – dla chętnych reprezentacji chorągwi, dalsza część programu, czyli występ plenerowy Zespołu Szantowego „Trzy Majtki” z Gdańska, odbędzie się na Wyspie Młyńskiej (w centrum miasta – ok. 15 minut jazdy autokarem z ZS nr 19 na Wyspę Młyńską. Parkingi przy Operze Nowa). Koncert zacznie się ok. godz. 16.00 i zakończy ok. godz. 18.00-18.30

Wręczenie medali, dyplomów i nagród w konkurencjach Mistrzostw Pływackich Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP nastąpi na Wyspie Młyńskiej.

• Zawodnicy spoza Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, pokrywają koszty dojazdu na mistrzostwa oraz opłatę startową w wysokości 12 zł/os., którą należy wpłacić na konto: Bank Spółdzielczy w Koronowie Oddział II Bydgoszcz, numer konta: 28 8144 0005 2011 0111 4883 0001 z dopiskiem „DSZ MP 2019”. Potwierdzenie wpłaty należy dołączyć do zgłoszenia.
  • Koszty uczestnictwa w zawodach członków Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, pokryte zostaną ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

KOMENDANT MISTRZOSTW:

Piotr Nawrocki