harcerstwo z Kujaw i Pomorza

Konferencja harcmistrzowska „W drodze do mistrzostwa”

UDOSTĘPNIJ
/
1.42K
Konferencja harcmistrzowska „W drodze do mistrzostwa”

Miejscem proponowanej konferencji harcmistrzowskiej pt. „W drodze do mistrzostwa” będą gościnne mury Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Rektor niniejszej uczelni objął wydarzenie swoim patronatem. Celem konferencji jest spotkanie w braterstwie harcmistrzów i kandydatów na harcmistrzów. Podczas spotkania mistrzów będziemy chcieli wymienić doświadczenia na temat drogi do mistrzostwa w harcerstwie, jak również zaprezentować dobre praktyki, gdzie mistrzostwo w harcerstwie przeplata się z mistrzostwem w pracy zawodowej.

Inspiracją w doborze zagadnień dla panelowych dyskusji, prelekcji i prowadzących były cztery żywioły: ogień, powietrze, woda, ziemia wraz z jubileuszami 60lecia Nieprzetartego Szlaku oraz 100leciem Lotnictwa Polskiego, które przypadają w roku 2018.  Wśród prelegentów będzie można spotkać m.in. hm. Jacka Smurę – wieloletniego członka władz naczelnych ZHP, menedżera, coacha, eksperta w zakresie zarządzania projektami, hm. Katarzynę Brożek – instruktorkę Nieprzetartego Szlaku, emerytowaną nauczycielkę, wieloletnią wicedyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu, zasłużoną w pracy z osobami niepełnosprawnymi, odznaczoną Orderem Uśmiechu, hm. Jarosława Marciniaka – szefa Harcerskiego Klubu Żeglarskiego SZKUNER, instruktora żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego, sternika jachtowego i motorowodnego oraz trenera aż trzech dyscyplin: pływania, triathlonu i pływania.W czasie całodniowego spotkania zaplanowano również przestrzeń czasową na warsztaty w grupach, spotkanie z gościem-ekspertem spoza naszej organizacji, który na co dzień pracuje w przestrzeni powietrznej i przerwę w wyjątkowym Ogrodzie Botanicznym uczelni czy wizytę w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego.

Data: 6 października 2018

Miejsce: Bydgoszcz, Biblioteka Główna-Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

Rekomendacja:
Centralna Szkoła Instruktorska ZHP rekomenduje konferencję instruktorom zdobywającym stopień harcmistrza jako jedną z form wymiany doświadczeń poziomu harcmistrzowskiego, niezbędną do realizacji próby.

Czas: 9:00-18:00

Forma konferencji: składają się na nią sesje plenarne związane z czterema żywiołami, warsztaty (do wyboru) oraz dyskusje.

Uczestnictwo:
Liczba uczestników konferencji jest limitowana i wynosi 50 uczestników – harcmistrzów i osoby z otwartą próbą harcmistrzowską. Konferencja zostanie zorganizowana, jeżeli zgłosi się, co najmniej 30 uczestników. Informacje na temat liczby zarejestrowanych uczestników podawane są na bieżąco na stronie https://www.facebook.com/zhp.kp.chzkk/

Ramowy plan konferencji

 • Rejestracja i rozpoczęcie
 •  Mistrzostwo profesjonalne a mistrzostwo harcerskie i instruktorskie – zbieżności i sprzeczności – hm. Jacek Smura
 • Żywioły w mistrzostwie cz. I:
 • Znajdź w lotnictwie coś dla siebie! Katarzyna Dulska oraz Tańczący
  z chmurami – świat oczami pilota(zaproszony gość)
 • 40-letnia praca nauczyciela w szkole specjalnej wspierana przez wieloletnią działalność w drużynach harcerskich Nieprzetartego Szlaku. Katarzyna Brożek
 • Warsztaty do wyboru:
 • Jacek Smura Jak diagnozować potrzeby swoje i swoje zespołu z wykorzystaniem Mapy Kompetencji i  jak zaczerpnąć mentoring do ZHP
 • Artur Grendzicki Wyłuskaj swoje atuty w odpowiedzi na rynek pracy
 • Katarzyna Dulska Points of You – pozwól poznać innym swoją perspektywę – co to takiego i jak można włączyć to narzędzie m.in. do pracy z podopiecznym
 • Zwiedzanie atrakcji.
 • Żywioły w mistrzostwie cz. II:
 • Woda – poczuj flow and go! Jarosław Marciniak
 • By zdobyć szczyt (ideałów) … Dominika Brożek
 • Dyskusja zamykająca i podsumowująca całodniowe spotkanie – hm. Katarzyna Marszałek
 • Zakończenie

Zgłoszenia
Na konferencję obowiązują zapisy on-line  pod adresem: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzWtxLqDk87tItbQGgHhKNUNUNEY5QTRZNUdUM0NBSFJYREdIT1hWMzA4Vy4u

Zapisy trwają do 31 sierpnia 2018 r. lub do wyczerpania miejsc.
O przyjęciu uczestnika na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń.
Po zakończonym procesie zgłoszeń organizatorzy wyślą maila potwierdzającego uczestnictwo w konferencji, uczestnicy będą mieli 7 dni na wniesienie opłaty konferencyjnej tj. do 7 września (data księgowania wpłaty).

Koszty
Odpłatność w wysokości 50 złotych należy przelać do dnia 7 września 2018 na konto: Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP ul. Dworcowa 56, 85-010 Bydgoszcz
PKO BP  20 1440 1215 0000 0000 0989 9405
Tytułem: składka zadaniowa konferencja harcmistrzowska, imię i nazwisko
W ramach odpłatności zapewniamy:uczestnictwo w konferencji, obiad, zwiedzanie atrakcji turystycznej, przerwy kawowe.

Nocleg
Istnieje możliwość noclegu w dniu 5/6 oraz 6/7 października w hostelu przy ul. Terasy 2 w Bydgoszczy. Koszt 28zł (z własnym śpiworem) lub 38zł (bez śpiworu, pościel z hostelu). Nocleg w pokojach kilkuosobowych na łóżkach piętrowych z dostępem do aneksu kuchennego oraz prysznicy. Potwierdzenia chęci skorzystania z noclegu i opłaty za uczestnicy dokonują samodzielnie na wskazany adres mailowy oraz  nr konta, które zostaną podane w mailu potwierdzającym udział w konferencji.

Strój
Zapraszamy do uczestnictwa w mundurach harcerskich.

Organizatorzy:
Chorągwiany Zespół Kadry Kształcącej „Quercus”, Chorągiew Kujawsko-Pomorska,
Centralna Szkoła Instruktorska ZHP

Osoba kontaktowa:
hm. Katarzyna Dulska, BOKK 931/2016
Kontakt: katarzyna.dulska@zhp.net.pl

%d bloggers like this: