Sprawdź, co na Ciebie czeka!

IV Złaz Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP już za tydzień

UDOSTĘPNIJ
/
685
IV Złaz Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP już za tydzień

Już za tydzień, 7 sierpnia 2018 roku w Inowrocławiu odbędzie się IV Złaz Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

Organizatorzy złazu:

  • HKS im. Zawiszy Czarnego przy Hufcu ZHP Inowrocław,
  • Referat Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

Komenda Złazu:

  • hm. Halina Krystowczyk – komendantka złazu,
  • phm. Karol Nackowsk – zastępca komendantki ds. organizacyjnych,
  • Jan Czerniak – zastępca komendantki ds. programowych,
  • hm. Witold Cyrn – oboźny,
  • hm. Ewa Sucharska – kwatermistrzyni.

P R O G R A M

8.45 przyjazd do Bursy nr 1 ul. Narutowicza 32

9.00 Uroczyste rozpoczęcie IV Złazu Seniorów- na placu przy Bursie nr 1 ul. Narutowicza 32, odczytanie rozkazu i zapoznanie z programem

9.15 Przemarsz pod Pomnik Obrońców Inowrocławia (250m) Złożenie wiązanki kwiatów i zapalenie zniczy (hymn harcerski) Pomnik zbudowany wg projektu Marka Guczalskiego i odsłonięty 1 września 1984 r. Pomnik poświęcony młodzieży harcerskiej i nielicznym dorosłym, którzy bronili Inowrocławia w 1939 roku przed żołnierzami 337 pułku 208 dywizji piechoty wermachtu.

9.20 Przemarsz pod Pomnik poświęcony Papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II Honorowemu Obywatelowi Inowrocławia. Pomnik ufundowało wdzięczne społeczeństwo Inowrocławia w 2005 roku. Złożenie wiązanki kwiatów, zapalenie zniczy (Modlitwa harcerska)

9.30 Przejście do JW. 1523 ul. Dworcowa 56 (800 m)

9.45 Zapoznanie z historią w sali tradycji, miejscami pamięci – obelisk z tablicą poświęconą 59. Pułkowi Piechoty Wielkopolskiej i poświęconą rozstrzelanemu 6 stycznia 1919 r. powstańcowi wielkopolskiemu.

11.15 Przejście do kościoła Imienia NMP z XII-XIII w. (800m.) przy ulicy Biskupa Laubitza na niewielkim wzgórzu, zwanym niegdyś Białą Góra Stoi najcenniejszy zabytek Inowrocławia romański kościół. Inowrocławianie nazywają go często „Ruiną” bowiem w 1834 roku uległ zniszczeniu i dopiero u progu XX wieku został odrestaurowany. Przy tej ulicy usytuowany jest także kościół Zwiastowania NMP z górującą nad okolicą 76 m wieżą. Wzniesiony w latach 1898-1901 r. Przez 20 lat świątynia była zamknięta, gdyż wskutek katastrofy górniczej 9 kwietnia 1900 roku obsunęła się północna ściana. To wydarzenie spowodowało późniejsze katastrofy górnicze.

12.00 Przejście do teatru Miejskiego (850 m), kawa z prezydentem Inowrocławia. Teatr zbudowany w 1934 r., przy którym znajdują się: Instytut Prymasa Józefa Glempa i stała wystawa Solnictwa (film 20 min)

14.00-14.45 OBIAD w Bursie Nr 1

15.00-16.30 Przejście do Parku Solankowego, założonego w 1875 r., według projektu Łucjana Grabowskiego. Spacer po Tężniach Solankowych wybudowanych w latach 1994-2001, z inicjatywy dra n. m. Jana Oseta. Tężnia ma 9 m wysokości, 300 m długości. Na całej długości tężni znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Parku Solankowego i część miasta. Przejście po ogrodzie zapachowym, przejście aleją dębów, odwiedzenie Palmiarni i pijalni wód oraz izby Kujawiaka. Przejście Ogrodem Papieskim, odrestaurowanym w 30 roku pontyfikatu 16.09.2008 roku Jana Pawła II

16.30- 17.30 Przejście do Harcówki Hufca Inowrocław – spotkanie w kręgu, kominek, Muzyczny Krąg Seniorów przy piosence harcerskiej. Krąg pożegnalny Za Radę Kręgu

 

 

%d bloggers like this: