W dniach 12-14 maja 2017 r. Komenda Hufca ZHP im. Ziemi Kujawskiej w Aleksandrowie Kujawskim zorganizowała XI Rajd Hufca pn. „Śladami Wielkich, Niezwykłych Ludzi Kujaw”. Bazę lokalową stanowiła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, za co serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły.

   Tegoroczna impreza wpisała się swoim programem w obchody Roku Edwarda Stachury, bowiem w interesujący i ciekawy sposób została uczestnikom przedstawiona postać tego znakomitego poety. Dla uczestników rajdu przygotowano m.in. konkurs plastyczny pn. „Poezją malowane”, w trakcie którego młodzi twórcy mieli w formie obrazu przedstawić wybrane dzieło Edwarda Stachury. Nie zabrakło również konkursu wiedzy o osobie Edwarda Stachury, który to umożliwił weryfikację poziomu posiadanych przez zuchy i harcerzy informacji na temat tego twórcy. Przeprowadzony został również konkurs poezji śpiewanej pt. „STED”, w którym to zostały przez uczestników zaprezentowane utwory Edwarda Stachury.

   Podczas trwania rajdu odbył się zwiad terenowy ulicami Aleksandrowa Kujawskiego, w trakcie którego zuchy i harcerze poznali historię, zabytki i uroki tego miasta. Zadaniem uczestników było odpowiedzenie, w formie krzyżówki, na przygotowane dla nich pytania dotyczące miasta. Uczestnicy rajdu zapalili także znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

Niebywałą atrakcją okazały się przygotowane przez hm. Teresę Jankowicz warsztaty z rękodzielnictwa, w trakcie których uczestnicy z wykorzystaniem metody quillingu przygotowali kartki okolicznościowe. Nie zabrakło oczywiście świeczkowiska, pląsów i zabaw harcerskich.

   W rywalizacji rajdowej najlepsze okazały się patrole z następujących drużyn: 

I miejsce - 13 Drużyna Wielopoziomowa „Sokoły” - Służewo

II miejsce - 9 Drużyna Wielopoziomowa „Sprytni”- Stawki

III miejsce - 11 Drużyna Wielopoziomowa „Ogniste Diabełki” - Aleksandrów Kujawski

Nagrodzone drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Ponadto 52 osoby otrzymały indywidualne nagrody za udział  w odbywających się w trakcie rajdu konkursach: plastycznym, poezji śpiewanej i z wiedzy o Edwardzie Stachurze. Wszyscy uczestnicy otrzymali znaczek okolicznościowy.

   Zadanie zostało dofinansowane przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Burmistrza Miasta Aleksandrów Kujawski w ramach otwartych konkursów na zadania publiczne w roku 2017.

phm. Anita Rybczyńska

Zdjęcia: archiwum hufca

Chorągiew Kujawsko-Pomorska
Związku Harcerstwa Polskiego
im. Mikołaja Kopernika
ul. Dworcowa 56, 85-010 Bydgoszcz

tel/fax: 52-322-20-68
Strona WWW: http://kp.zhp.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO:

06 8144 0005 2011 0111 4883 0009

BS Koronowo (na składki)

64 1440 1215 0000 0000 0186 4491
Norda Bank Polska (podstawowe)

Informacja: Użytkowanie witryny oznacza zgodę 
na wykorzystywanie plików cookie.

 

Biuro Chorągwi jest czynne w godzinach:

Poniedziałek - 8.00-16.00

Wtorek - 8.30-16.00

Środa - 8.00-17.30

Czwartek - 8.30-16.00

Piątek - 8.30-16.00

Dane do faktury:
Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz
NIP: 967-125-40-11

KRS: 0000268190
REGON: 340245801

 

 
WOSM wagggs
Początek strony