W dniach 18-20 listopada 2016r Komenda Hufca ZHP im. Ziemi Kujawskiej w Aleksandrowie Kujawskim zorganizowała Zlot pn. „Droga do wolności”. Bazę lokalową stanowił Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Służewie.

W programie zlotu nie  mogło zabraknąć tradycyjnej harcerskiej gry terenowej, w trakcie której harcerze przemierzając służewskie ulice musieli wykonać przygotowane dla nich zadania, dotyczące między innymi historii harcerstwa i technik harcerskich.

Priorytetowym elementem programu był XVII Turniej Tenisa Stołowego „Zielona Rakietka”, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Turniej został rozegrany systemem pucharowym, z podziałem na kategorie wiekowe i płeć uczestników. Dla najlepszych zawodników Turnieju Tenisa Stołowego „Zielona Rakietka" zostały przygotowane dyplomy i indywidualne nagrody.

W trakcie zlotu odbył się również konkurs plastyczny pn. „Barwy Niepodległości” i „Droga ku niepodległej Polsce”, w którym wyróżniono 31 prac, a ich autorzy otrzymali indywidualne nagrody. Innym zadaniem drużyn uczestniczących w zlocie, było wykonanie plakatów pn. „Polska droga do wolności, a także przygotowanie scenek patriotycznych pt. „Z miłości do Polski”. Przygotowane scenki zostały przez patrole zaprezentowane na świeczkowisku, a dotyczył one ważnych wydarzeń, lub osób związanych z okresem odzyskania przez Polskę niepodległości. Drużyny przywołały między innymi wiersze o Ojczyźnie Leopolda Staffa, Krasickiego, a także Karola Baczyńskiego. Prezentacjom towarzyszyły gromko śpiewane pieśni patriotyczne.

Podczas zlotu nie zabrakło również pląsów, śpiewanek i zabaw harcerskich na wesoło. Odbyły się również zajęcia edukacyjne dotyczące pierwszej pomocy.

Wszystkie drużyny biorące udział w zlocie otrzymały pamiątkowe dyplomy i znaczek okolicznościowy, natomiast najlepszym patrolom dodatkowo zostały wręczone puchary.

Spośród drużyn uczestniczących w zlocie najlepsi okazali się:

 I miejsce - 13 Drużyna Wielopoziomowa „Sokoły” - Zespół Szkół w Służewie

II miejsce - 14 Drużyna Wielopoziomowa „Szychy" - Zespół Szkół i Przedszkoli w Bądkowie

III miejsce - 8 Drużyna Wielopoziomowa „Srebrne Orły" - Zespół Szkół w Stawkach

Komenda Hufca ZHP Aleksandrów Kujawski składa podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół w Służewie – Pani Renacie Borowskiej, oraz obsłudze szkoły za wsparcie naszego Zlotu, poprzez udostępnienie nam budynku szkoły jako bazy lokalowej na noclegi i organizację zadań programowych.

Zadanie zostało dofinansowane prze Gminę Miejską Aleksandrów Kujawski w ramach otwartego konkursu ofert  na rok 2016

Wyniki XVII Turnieju Tenisa Stołowego „Zielona Rakietka"

  • Szkoła Podstawowa - dziewczęta

I miejsce - Zuzanna Stachowiak

II miejsce - Kinga Warpas

III miejsce - Weronika Świątkowska

  • Szkoły Podstawowe - chłopcy

I miejsce - Jan Kraszewski

II miejsce - Wojciech Dryński

III miejsce - Hubert Bącalski

  • Szkoły Gimnazjalne - dziewczęta

I miejsce - Inez Kupijaj

II miejsce - Klaudia Gertz

III - nie przyznano

  • Szkoły Gimnazjalne - chłopcy

I miejsce - Szymon Zaręba

II miejsce - Hubert Słowiński

III miejsce - Kamil Włodarski

  • Szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy

I miejsce - Patryk Rumaniec

II miejsce - Filip Krzyżanowski

III miejsc Michał Żuchowski

Najlepszym zawodnikom składamy gratulacje.

Chorągiew Kujawsko-Pomorska
Związku Harcerstwa Polskiego
im. Mikołaja Kopernika
ul. Dworcowa 56, 85-010 Bydgoszcz

tel/fax: 52-322-20-68
Strona WWW: http://kp.zhp.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO:

06 8144 0005 2011 0111 4883 0009

BS Koronowo (na składki)

64 1440 1215 0000 0000 0186 4491
Norda Bank Polska (podstawowe)

Informacja: Użytkowanie witryny oznacza zgodę 
na wykorzystywanie plików cookie.

 

Biuro Chorągwi jest czynne w godzinach:

Poniedziałek - 8.00-16.00

Wtorek - 8.30-16.00

Środa - 8.00-17.30

Czwartek - 8.30-16.00

Piątek - 8.30-16.00

Dane do faktury:
Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz
NIP: 967-125-40-11

KRS: 0000268190
REGON: 340245801

 

 
WOSM wagggs
Początek strony