Giełda Programowa

Giełda Programowa

UWAGA: aktualizacja z dnia 13.06.2018 – zmienione terminy, prosimy o zapoznanie się z nowymi.

Giełda Programowa – mówi Wam coś ta nazwa? To inicjatywa, która odbywała się w naszej chorągwi od lat i powraca po kilkuletniej przerwie – w nieco odmienionej i, mamy nadzieję, wygodniejszej oraz nieco uwspółcześnionej formie – aby każdy mógł w niej uczestniczyć, a wypracowane efekty mogły pozostać na dłużej, tegoroczna giełda będzie internetowa!

Celem Giełdy jest dzielenie się dobrymi pomysłami i zainspirowanie się dzięki innym do podejmowania działań na rzecz naszych społeczności lokalnych, zwłaszcza w tak wyjątkowym roku 100-lecia niepodległości oraz 100-lecia ZHP. Zainspiruj innych, sam daj się zainspirować i zaprogramuj się na Kujawy i Pomorze!

REGULAMIN GIEŁDY PROGRAMOWEJ CHORĄGWI KUJAWSKO-POMORSKIEJ

„ZAPROGRAMUJ SIĘ NA KUJAWY I POMORZE”

Po kilku latach przerwy Giełda Programowa powraca w odmienionej formie. W tym roku zachęcamy Was do nakręcenia filmu, w którym pochwalicie się swoimi propozycjami programowymi w Roku Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dla kogo?

W giełdzie może wziąć udział każda jednostka organizacyjna Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP (gromada, drużyna, szczep, hufiec, namiestnictwo).

Co należy przygotować?

Zadanie polega na nakręcenie filmiku (maksymalnie 3-minutowego) pokazującego wasze harcerskie działania (np. biwak, rajd, zlot, zbiórka). Ważne, aby pokazać różne formy waszej działalności oparte na metodzie harcerskiej. Dodatkowo punktowane będą elementy związane
z naszym województwem.

Dane techniczne

Gotowy filmik przesyłamy w jednym ze wskazanych formatów: .avi, .mp4, .m4v, .mov, .mpg/.mpeg na adres gielda.programowa@kp.zhp.pl. Prosimy o przesyłanie linków do chmur (np. eZHP-OneDrive, ew. Dropbox, Google Drive) lub za pośrednictwem YouTube (film niepubliczny).

W temacie wiadomości należy podać: nazwa drużyny-Hufiec-GP2018 (np. 117 BDH Jodły – Bydgoszcz – GP2018).

Termin zgłoszeń:

Zgłaszać można działania odbywające się w okolicy Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, tj. od 26.05.2018 r. do 17.06.2018 r. do 16.08.2018 r. Termin nadsyłania filmików – do 20.06.2018 r. do 20.08.2018 r.

Nagrody
Jury w składzie powołanym przez komendanta chorągwi przyzna Złotego, Srebrnego oraz Brązowego Harcownika. Najlepsze propozycje zostaną również nagrodzone nagrodą-niespodzianką. Dodatkowo przyznamy Harcownika Publiczności – na wydarzeniu „Giełda Programowa 2018” na facebook.com/kp.zhp zostaną zamieszczone wszystkie zgłoszone filmy. Głosowanie będzie trwać od 25.06.2018 r. od 25.08.2018 r. do 10.07.2018 r. do 10.09.2018 roku.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie Harcowników nastąpi we wrześniu w październiku 2018.

Organizator zastrzega sobie prawo do nieprzyjęcia zgłoszenia, którego realizacja jest niezgodna z Prawem Harcerskim, Prawem Zucha i Misją ZHP. Wówczas poda przyczynę odrzucenia zgłoszenia.

Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Wszystkie wykorzystane elementy prezentacji muszą pochodzić z legalnych źródeł, oznaczonych odpowiednią licencją Creative Commons. Więcej: https://creativecommons.pl/poznaj-licencje-creative-commons/

Uczestnicy mogą wykorzystać utwory muzyczne z legalnych źródeł, takich jak: freemusicarchive.org, youtube.com/audiolibrary/music lub bensound.com.

Informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego, ul. Dworcowa 56, 85-010 Bydgoszcz, e-mail: kujawskopomorska@zhp.pl (zwana dalej Stowarzyszenie). W stowarzyszeniu został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych, e-mail: lucyna.szypulska@zhp.net.pl. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust 1 lit. a, b, e, art. 9 ust. 2 lit. d Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), do celów statutowych oraz dokonania niezbędnych rozliczeń i archiwizacji, co nie wymaga zgody. Odbiorcami danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. Dane przetwarzane będą do czasu odejścia z ZHP lub na czas wynikający z przepisów prawa.

Członek ZHP posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody (w przypadku jej wyrażenia) w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność
z prawem przetwarzania. Ma także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO.

Pobierz Regulamin Giełdy Programowej 2018 (aktualizacja:13.06.2018)