harcerstwo z Kujaw i Pomorza

Było nas prawie 2,5 tysiąca!

UDOSTĘPNIJ
/
887
Było nas prawie 2,5 tysiąca!

Dzięki inicjatywie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego blisko 2,5 tysiąca harcerzy z Kujaw i Pomorza miało okazję wspólnie się spotkać i uczestniczyć w obchodach Roku Harcerstwa w województwie Kujawsko- Pomorskim.

Świętowaliśmy w Toruniu setną rocznicę powstania pierwszych drużyn harcerskich w regionie Kujaw i Pomorza oraz rozpoczęliśmy publiczną zbiórkę na rzecz budowy pomnika Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939, który powstanie przy ul. Uniwersyteckiej w Toruniu. Podczas złazu odbyła się również gra miejska po Toruniu oraz koncerty przy Centrum Targowym PARK, gdzie zakończyliśmy naszą imprezę. Na koncercie mieliśmy okazję usłyszeć harcerskie zespoły z regionu oraz zespół “Wołosatki”.

Dziękujemy!

To spotkanie było wartościowe pod wieloma względami – chwila zamyślenia nad naszą historią, możliwość poznania Torunia dla harcerzy z różnych zakątków regionu oraz to co najważniejsze – integracja i wspólna zabawa harcerzy, których nie ogranicza kolor munduru oraz organizacja!

%d bloggers like this: