harcerstwo z Kujaw i Pomorza

Betlejemskie Światło Pokoju już wkrótce na Kujawach i Pomorzu!

Betlejemskie Światło Pokoju już wkrótce na Kujawach i Pomorzu!

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczne wydarzenie, które sprawia, że możemy poczuć się wyjątkowo jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku Światło już rozpoczęło sztafetę. Do Polski przywędruje już 15 grudnia 2019 roku, a polscy harcerze otrzymają je ze świec słowackich skautów. Następnego dnia, 16 grudnia, Światło już dotrze na Kujawy i Pomorze.

Już w poniedziałek, 16 grudnia spotkamy się w Inowrocławiu, aby powitać Światło z Betlejem na Kujawach i Pomorzu! Już po raz 29. Światło przywędruje do Polski – Światło, które daje moc. Zachęcamy do udziału delegacje hufcowe, mieszkańców Miasto Inowrocław i innych gości, aby razem przekazywali Światło dalej. Przekazywali Moc.

Przekazanie Światła i Msza Święta odbędą się o godzinie 17:00 w Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu – Al. Sienkiewicza 48.

„Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów – dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym: z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym – dialog zbawienia”.
Jan Paweł II
Trzymając w ręku Betlejemskie Światło Pokoju edycji 2019 roku umacniajcie innych w pokonywaniu samych siebie, otwieraniu się na innych w realizowaniu swoich zadań. Życzcie wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Naczelny kapelan ZHP
hm. Wojciech Jurkowski

Więcej: światło.zhp.pl

Harmonogram dla harcerzy:

• 14:00 – wigilia dla komendantów hufców – zaproszeni goście
  • 14:00-16:20 – gra terenowa – plac przy muszli koncertowej,
  • 16:20 – obiad dla harcerzy – miejsce grillowe
  • 17:00 – Msza Święta i przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu – Al. Sienkiewicza 48.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.