Sprawdź, co na Ciebie czeka!

Biwakowy Start Seniorów w Pólku za nami

UDOSTĘPNIJ
/
97
Biwakowy Start Seniorów w Pólku za nami

W dniach 11-13.09.2019 r. w Harcerskim Ośrodku w Pólku odbył się Biwakowy Start Seniorów oraz narada Referatu Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Udział wzięli przedstawiciele kręgów z Mogilna, Świecia, Szubina, Bydgoszczy i Torunia. Pierwszy dzień to spotkanie z druhem hm. Włodzimierzem Domkiem, który opowiadając historię Koronowa, oprowadził nas po najpiękniejszych miejscach miasta takich jak: Rynek, Bazylika, Synagoga — Centrum Kultury. Zwiedziliśmy odrestaurowany i owiany miejscową legendą „Diabelski Młyn”, w którym jak za dawnych lat obraca się nowe koło młyńskie. Po przyjeździe do Pólka program: obiadokolacja, zakwaterowanie, podział na zastępy i przydzielenie zadań. Po wieczornym apelu spotkaliśmy się przy kominku, a ponieważ wrzesień to rocznica wybuchu II wojny więc i u nas nie zabrakło wspomnień, wierszy i piosenek patriotycznych.

Rano gimnastyka i przy piosence […] kolana pięty… wszyscy ćwiczyli z pełną werwą. Po śniadaniu pływaliśmy jachtem-kecz gaflowy „Szaman Morski” po jeziorze Lipkusz i Zalewie Koronowskim, a kapitan jachtu Bolesław Krystowczyk zabawiał nas opowieściami o wyprawach morskich, przygodach żeglarskich i uraczył nas pyszną kapitańską kawusią. Nie zabrakło czasu na spacer po lesie, a dla cierpliwych i z dobrym wzrokiem grzyby jak po deszczu wyrastały wśród runa leśnego.

O godzinie 16:00 kierownik Referatu Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP hm. Halina Krystowczyk rozpoczęła naradę z przybyłymi członkami Referatu i Komendantami Kręgów. Po podsumowaniu realizacji dotychczasowego harmonogramu prac referatu omówiono dalsze kierunki działania. 21 X 2019 r. to data zakończenia realizacji zadań związanych z ODZNAKĄ ”PATRON HARCERSTWA”. Końcowym efektem działań ma być RAPORT członków kręgów zawierający wypełnione wymagania Regulaminu Odznaki Patron Harcerstwa.

Trzeci dzień był ubogacony wyjazdem do Pieczysk. Spacer, zwiedzanie i rejs statkiem po Zalewie Koronowskim. Powrót do Bydgoszczy i żal wyjeżdżać do domu. Dziękujemy druhnie komendantce hm. Halince Krystowczyk za zorganizowanie biwaku. Każdy dzień wypełniony był nie tylko zadaniami, ale piosenką i radością z przebywania we wspólnym gronie seniorów chorągwi.

Autor zdjęć druh Heliodor Ruciński

Tekst pwd. Alicja Sztanga.
%d bloggers like this: