Sprawdź, co na Ciebie czeka!

Betlejemskie Światło Pokoju znów zawędrowało do naszej chorągwi

UDOSTĘPNIJ
/
362
Betlejemskie Światło Pokoju znów zawędrowało do naszej chorągwi

Już po raz 27. Betlejemskie Światło Pokoju, symbol braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element przygotowań do Bożego Narodzenia w Polsce, pojawił się również w naszym województwie. Tegoroczne hasło BŚP brzmi “Światło jest w Tobie” – harcerze z całego kujawsko-pomorskiego, zainspirowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś”, podjęli  wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

Ceremonia przekazania Światła, odebranego przez harcerskie delegacje na specjalnym Zjeździe Betlejemskim w Zakopanem od skautów ze Słowacji, rozpoczęła się tuż po gali plebiscytu “Niezwyczajni”. Najpierw odbyła się msza – o godzinie 18.00, w kościele Świętej Trójcy. Samo przekazanie BŚP odbyło się na Starym Rynku, o 19.00. Obecni byli na nim przedstawiciele władz Miasta Bydgoszczy, naszej chorągwi, Komendy Hufca ZHP Bydgoszcz-Miasto oraz zuchy i harcerze z wielu kujawsko-pomorskich hufców (którzy z rana wzięli również udział w grze terenowej “Ambasadorzy światła”). Przez całą ceremonię zgromadzonych prowadziły cztery żywioły, z których najważniejszym był ogień – który umie niszczyć, ale i budować. Który, jak symbolizuje Światło Betlejemskie, może i powinien być światłem, które jest w każdym z nas.

Już od rana następnego dnia harcerze roznosili Światło do ważnych instytucji w swoich miastach – szpitali, szkół, urzędów itd.

%d bloggers like this: