Sprawdź, co na Ciebie czeka!

Betlejemskie Światło Pokoju w Bydgoszczy

18.12.2017
UDOSTĘPNIJ
/
258
Betlejemskie Światło Pokoju w Bydgoszczy

W Tobie jest światło!

Już 18 grudnia spotkamy się na Starym Rynku w Bydgoszczy, aby wspólnie poczuć moc Światła oraz roznieść je dalej, wśród hufców Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

Jednak ten dzień to nie tylko samo przekazanie Światła, ale również:

14:30-16:00- spotkanie wigilijne komendantów hufców oraz gra dla harcerzy,
16:00-17:30 – GALA Niezwyczajni Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej 2017,
18:00-18:45 – Msza Święta w Kościele Świętej Trójcy w Bydgoszczy,
19:00-19:30 – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

_________________
W Tobie jest światło
Każdy mrok rozjaśni
W Tobie jest życie
Ono … zwycięża

Już po raz kolejny zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu
Więcej informacji o idei i historii: swiatlo.zhp.pl 

%d bloggers like this: