Start Bazy obozowe

Bazy obozowe

Bazy chorągwianeBazy hufcowe i środowiskowe

Bazy chorągwiane:

Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce

Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej to duży ośrodek wypoczynkowy w samym sercu Borów Tucholskich, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, 12 km od Chojnic w miejscowości FUNKA. Nasze Centrum zlokalizowane jest na terenie 9,5 ha, posiada około 600 miejsc noclegowych, 11 pomieszczeń dydaktycznych – świetlice bogato wyposażonych w techniczne środki nauczania, sprzęt laboratoryjny, turystyczno-krajoznawczy, obserwacyjny, profesjonalne materiały. Bogate terenowe zaplecze dydaktyczne, w skład którego wchodzi 7 specjalistycznych ścieżek dydaktycznych, ścieżka zdrowia, uprawowy ogród ekologiczny, łódź naukowo dydaktyczna, rowery, kajaki, żaglówki. Realizujemy ponad 40 propozycji programowych oraz kilkanaście pracowni specjalistycznych np. wikliniarska, rzeźbiarska, pirotechniczna, plastyczna, ceramiczna, ornitologiczna, wyposażone w profesjonalne materiały i narzędzia.

Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy w Krówce Leśnej

Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy KRÓWKA LEŚNA jest zlokalizowany w pobliżu Zalewu Koronowskiego, z którym jest połączony rzeczką Krówka. Leży na skraju Borów Tucholskich na półwyspie rozdzielającym jezioro Stoczek i rzekę Krówkę. Teren ośrodka to blisko 7 ha lasu mieszanego z przewagą sosny. Najbliższe miejscowości to: odległe o 6 km. Mąkowarsko oraz Koronowo, oddalone od ośrodka o 15 km. W 2014r, z udziałem środków Unijnych, Ośrodek został gruntownie zmodernizowany. Dysponujemy nowoczesną stołówką z zapleczem kuchennym (jednorazowo możemy obsłużyć do 100 osób), łaźnią i toaletami. Mamy nowych 13 domków 4-osobowych i dwa 6-osobowe, wyremontowany pawilon składający się z 10-ciu 3-osobowych pokoi. Wszystkie domki i pokoje mają bieżącą wodę. Zdjęcia powiedzą więcej. Zapraszam do galerii. Dysponujemy, także, nowoczesną bazą namiotową (namioty typu “pustynna burza”) umożliwiającą organizację obozów harcerskich i sportowych dla stu osób. Mamy również 10 domków dedykowanych wczasom rodzinnym i dysponującą dużym pomostem stanicę wędkarską dla 8-miu osób. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do siatkówki i koszykówki. Zajęcia dydaktyczne można prowadzić w świetlicy jak i w Chacie Zucha. Ta ostatnia pozwala również grać w tenisa, w gry planszowe czy prowadzić inne zajęcia. Funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu sportowego. Dysponujemy kajakami, łodziami wiosłowymi oraz rowerami górskimi.

Harcerska Stanica Wodna Rościmin

Bazy hufcowe i środowiskowe:

Harcerski Ośrodek Obozowy w Pólku

Harcerski Ośrodek Obozowy “Pólko” jest bazą harcerską Hufca ZHP Bydgoszcz-Miasto położoną w sercu lasu nad Zalewem Koronowskim (ok. 30 km na północ od Bydgoszczy). Jest to doskonałe miejsce na biwaki, kolonie, obozy szkoleniowe, czy wypoczynkowe. Dzięki walorom krajobrazowym i wyposażeniu ośrodka pobyt w nim jest Przyjemny i bezpieczny, a tereny wokół niego zachęcają do wędrówek pieszych lub rowerowych. Do ośrodka zapraszamy gromady zuchowe, drużyny harcerskie i inne jednostki organizacyjne ZHP. Baza w Pólku zaprasza także wszystkich, którzy nie są harcerzami, a akceptują zasady zdrowego wypoczynku w lesie czy nad wodą.

Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy w Smerzynie

Ośrodek jest usytuowany na ogrodzonej i oświetlonej działce o powierzchni 4 ha. Poza ośrodkiem znajduje się jezioro, którego plaża wyposażona jest w boisko do piłki siatkowej oraz koszykowej. W roku 2014 ośrodek został całkowicie wyremontowany. HOW Smerzyn oferuje 157 miejsc noclegowych.

Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy w Foluszu

125 miejsc noclegowych, dostęp do sanitariatów z natryskami z ciepła wodą, boisko sportowe, strzeżone własne kąpielisko z ratownikiem WOPR, możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego – kajaków oraz żaglówek.

Baza obozowa w Gaju

Baza posiada 120 miejsc na ośrodku, kuchnię, drewnianą stołówkę oraz murowane sanitariaty. Wydzielone kąpielisko, domki kempingowe, nowe namioty, łóżka polowe oraz sprzęt wodny.

Harcerski Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Białej

Domki 4 bądź 8-osobowe, namioty z wyposażeniem, ratownik WOPR na kąpielisku, zaplecze sanitarne, sala do zajęć oraz namiot świetlicowy, boisko sportowe, kajaki, łodzie, rowery wodne.

Ośrodek wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży w Cichem

Ośrodek Wypoczynkowy dla Dzieci i Młodzieży w Cichem jest położony na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Polana otoczona jest dużymi kompleksami leśnymi, pomiędzy rynną jezior Ciche-Zbiczno a rynną jeziora Wielkie Partęczyny, gdzie czas płynie leniwie, a każdy spragniony czystego powietrza i kąpieli w jeziorach turysta poczuje się spełniony.